< Tüm Projeleri İncele

Oxford University Press Türkiye

700 m2
Nida Kule Kozyatağı

Oxford University Press’in Kadıköy Merkez ofisi Nida Kule Kozyatağı Binasına taşınma sürecinde Proje Yönetim Hizmetleri TIME tarafından sağlanmıştır. Mevcut dekorasyon değer mühendisliği ön planda tutularak ihtiyaçlara göre tekrar dekore edilmiştir. Kapalı ofislerin kaldırıldığı ve tamamen açık ofis çalışma ortamı farklı büyüklüklerde toplantı alanları ile desteklenmiştir.

“Time, ilk tanışmamızdan ofise taşındıktan sonraki alışma sürecine 
projenin her aşamasında gösterdiği profesyonel çalışma anlayışıyla, 
yeni ofisimizdeki memnuniyetimizi önemli ölçüde artırdı ve Eylül 2017'de vermiş olduğumuz kararın doğruluğunu pekiştirdi.”

ERKAN AKMERİÇ Genel Müdür

Proje Hakkında

Kadıköy'de bir iş merkezinin farklı katlarına dağılmış şekilde faaliyet gösteren Oxford University Press, Kozyatağı Nidakule’de, 45 çalışma masasına sahip 700 metrekarelik tek bir kata taşındı.

Mevcut kat içinde yer alan dekorasyon verimli bir değer mühendisliğine tutularak maliyet avantajı yaratıldı. Çalışma alanının tasarımı sırasında dosya alanları, depolama ihtiyaçları ve toplantı odası gereklilikleri firma yetkilileri ile beraber değerlendirildi. Tasarım sırasında farklı departman ihtiyaçları kadar beraber çalışma verimini arttıracak öğelere de yer verildi. Toplantı odalarının birleştirilebilir özelliği ile gerektiğinde eğitim ve seminer ihtiyaçlarınında karşılanması sağlandı. 

Proje, çevik çalışma ortamı, bölünebilen toplantı salonları ve ortak kullanılan bir kafeterya ile hiçbir kapalı ofis içermeyecek şekilde tasarlandı. Kararlaştırılan süre ve bütçe sınırlarına sadık kalınarak tamamlandı.

Öne çıkanlar:

  • Mevcut dekorasyon değer mühendisliği
  • Birleştirilebilir toplantı odası
  • Yatay çalışma düzeni %100 açık ofis