< Tüm Projeleri İncele

Maersk Ofis Renovasyonu

3,200 m2
Ümraniye Akkom Plaza

Maersk Akkom Plaza'da bulunan mevcut ofislerinde bir değişim projesi başlattı.Proje kapsamında yeni kiralanan bir kat ile dekorasyon prensipleri açık tavan uygulaması ve esnek çalışma prensipleri göz önüne alınarak yenilendi. Tüm çalışmalar operasyonlar devam ederken yürütülüp katlar arasında yapılan taşınmalar ile 3 kata yayılmış ofisler fazlar halinde yenilendi.

Proje Hakkında

Öncelikle Maersk'ün yeni kiralamış olduğu kattaki mevcut dekorasyon yıkılarak ve mümkün olan kullanılabilecek malzemeler korunarak şap ve sıva teslim şartlarına mümkün olduğu kadar yakın bir başlama noktası belirlendi. Mekanik sistemler kontrol edilerek mevcut altyapı eklemeler ve bakım planlaması ile kullanıldı. Katın mimari planı ise yeni bir çalışma düzeni göz önüne alınarak tasarlandı. Açık tavan ve cepheye yakın yerleştirilen açık ofis alanları ile yeni bir ofis konsepti oluşturuldu. İlk katın dekorasyon çalışmaları tamamlanınca kalan 2 katın mevcut dekorasyonu etkili bir değer mühendisliği çalışması ile yenilenen kata uygun revize edildi.

Tüm proje sırasında Maersk ofisleri çalışmalarına devam etti. Yaz mevsimin tatil dönem avantajı ve iyi bir planlama ile fazlara bölünen çalışmalar ertesi gün iyi bir ofis açılışı için arttırılmış temizlik ve güvenlik tedbirleri ile yürütüldü. Altyapı iyileştirmelerinin mevcut ofis çalışmalarına en az etkisi olması sağlandı.

Bu projenin sonunda Maersk aynı binadaki mevcut çalışma alanını 3200 m2'ye çıkarıp hem altyapıyı hem de dekorasyonu yenilemiş oldu. Yenilenen ofis hem çalışma alanları hem sosyal alanları ile günümüz çevik ve etkileşim odaklı ofislerine güzel bir örnek oldu.