< Tüm Projeleri İncele

Kolektif House

2,800 m2
Bitaş Binası Levent

İstanbul'daki ortak çalışma alanları arasında eşsiz bir örnek olarak öne çıkan Kolektif House, Levent’in en önemli ve en büyük lokasyon olması sebebiyle, 1. ve 3. katlarda 2.800 metrekare ek alan yaratarak mevcut alanlarını genişletmeye karar verdi. İlave edilecek bu alan, eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere bütünsel bir bakış açısı ve hisle tasarlandı. TIME proje kapsamında sağladığı proje izleme ve raporlama hizmetiyle; yeni alanın bütünsel bir bakış açısı ve hisle, eksiksiz bir kullanıcı deneyimine sahip olmasını sağladı.

Proje Hakkında

İstanbul'daki ortak çalışma alanları arasında önemli bir örnek olarak öne çıkan Kolektif House Levent, mevcut alanlarını -1. ve 3. katlardaki 2.800 metrekare alana ekleyerek- genişletmeye karar verdi. İlave edilecek bu alan, eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere bütünsel bir bakış açısı ve ilk faz projesine uyumlu dokular ile tasarlandı.

İlave edilecek yeni alanın halen faaliyetlerine devam eden katlara bağlanması; karşılama alanları, merdivenler ve destek fonksiyonları açısından son derece iyi planlanmalıydı. İç merdivenlere ek olarak binaya bir de asansör kuruldu. 

Kolektif House genişletme çalışması, verilen bütçe ve süreler aşılmadan tamamlandı. Kolektif House Levent mevcut alanına verimli bir biçimde bağlanan yeni alanla birlikte 6.000 metrekarelik bir ortak çalışma alanına dönüştürüldü. Yeni ofislerinin tamamı kısa sürede yeni üyelerine ev sahipliği yapmaya başladı.


Öne çıkanlar:


  • Paylaşımlı çalışma alanı
  • Özel tasarımlı mobilyalar
  • Özgün iç mekân tasarımı