< Tüm Projeleri İncele

Koçfinans

2,000 m2
Çamlıca İş Merkezi

Koçfinans’ın Çamlıca İş Merkezinde bulunan mevcut ofislerinin renovasyonu kapsamında TIME Planlama, Tasarım, Uygulama ve Taşınma dönemlerini kapsayan Proje Yönetim Hizmetlerini sağlamıştır. Koçfinans çalışma alışkanlıklarını bu süreç boyunca değerlendirmiş ve etkili bir değişim yönetim süreci sonunda etkileşim ve iletişimi ön planda tutan yeni ofisinde %30 alan tasarrufu ile yeni bir çalışma düzenine geçmiştir.

“Time, piyasadaki firma, ürün ve hizmetlerle ilgili geniş network’ü, güncel bilgi ve deneyimiyle projemize değer kattı. Kurumsal dönüşüm programımız kapsamında yenilediğimiz ofisimizi inşa ederken aslında gelecekteki yeni çalışma şeklimizi tasarlamış olduk. Değerli katkıları için Time ekibine teşekkür ediyoruz.”

GÜZİDE ULUFER KOLUKISA İnsan Kaynakları Yöneticisi

Proje Hakkında

Koçfinans faaliyetlerini 22 yıldan bu yana, Çamlıca İş Merkezi'nde bulunan ofis alanında, kapsamlı bir yenileme çalışması yapmadan sürdürüyordu. Çalışma Stratejilerindeki verim artışından faydalanmak isteyen Koçfinans’ın hedefi ofis alanlarını 1.5 kattan 1 kata indirmekti. Koçfinans üst yönetimi yeni ofislerinde, çalışan işbirliği ve iletişimin yanı sıra inovasyon ve teknolojik uygulamaları da destekleyecek, ihtiyaç odaklı bir tasarıma sahip çalışma alanlarının oluşturulmasını talep etti. Projenin toplam büyüklüğü 1.700 metrekarelik bir alanı kapsıyordu.

Her departman ve farklı yaş gruplarından seçilen çalışanlardan oluşan bir proje ekibi kuruldu. Proje ekibi düzenli olarak gerçekleştirilen haftalık toplantılara katıldı, daha geniş bir proje grubu ise tasarım çalıştayına katıldı. Binanın yapısı itibarıyla yükseltilmiş döşemenin tesis edilmesi mümkün değildi. Aynı zamanda altyapı esnekliğinin sağlanması gerekliydi. Giriş katta ortak hizmet veren resepsiyon alanı ve toplantı odalarından başlayarak, mevcut şartlar içinde en iyi sonuçların alınmasına odaklanıldı. İnşaat faaliyetlerinin kısa sürede tamamlanabilmesi için bütün ofis geçici bir yere taşındı.

Değişen çalışma alanının personele iyi bir şekilde tanıtılıp anlatılması sayesinde Koçfinans çalışanları, yeni çalışma alanlarına oldukça kısa bir süre içinde adapte oldu ve tüm ofis planlandığı şekilde kullanılmaya başlandı. Kafeterya alanı ofisin cazibe merkezi hâline geldi. Birimler son teknolojiyle donatılmış açık ofis alanları ve toplantı odalarıyla desteklendi. Çalışan sayısı aynı kaldığı hâlde, yeni yerleşim planının verimliliği sayesinde, kullanım alanı %35 oranında azaltıldı.

Öne çıkanlar:

  • Kapsamlı değişim yönetimi
  • Özel tasarımlı mobilyalar<
  • Kafeterya
  • Toplantı odası rezervasyon sistemi/li>
  • Peyzaj
  • Ofis içi iletişim planlaması