< Tüm Projeleri İncele

Itelligence

3,000 m2
Nida Kule Kuzey Plaza

Çok katlı bir yapıdan iç merdivenler ile birleştirilmiş tek bir hacim içinde Itelligence sayısı 500’e yaklaşan danışmanları ile çevik ve iletişim odaklı bir ofis alanına taşınmıştır. Çoğunluğu mobil olan çalışanlarına farklı çalışma alanları sunan paylaşımlı ofis alanları teras ve kafeterya alanları ile ofis çalışma ortamını desteklemektedir.

Proje Hakkında

Çoğunluğu ofis alanlarını yarı zamanlı kullanan 500'e yakın danışmanıyla sektörünün önde gelen SAP danışmanlık şirketlerinden biri olan Itelligence, 5 farklı kata dağılarak geleneksel bir ofis binasında faaliyetlerini sürdürmekteydi. Projenin toplam büyüklüğü, içinde 240 çalışma masası bulunan 3.000 metrekarelik bir alandan oluşmaktadır. Proje, birbirine iç merdivenlerle bağlanan 3 kata çelik bir asma katın ilave edilmesiyle başlamıştır. 

Çelik asma kat, genel zaman çizelgesi üzerinde kritik bir etkiye sahipti. Dekorasyon ve asma kat çalışmaları başarıyla birbirine bağlandıktan sonra mevcut altyapıya mekanik sistemler eklendi.

Geliştirilen çalışma stratejisi çalışanların hareket kabiliyetini artırırken, anlık toplanma alanları, teras-kafe ve ofis-kafe alanları çalışanlar arasındaki iş birliğinin geliştirilmesini destekledi. Ayrıca ofis içine Starbucks ünitesi kurularak, çalışan memnuniyetinin artırılması amaçlandı.


Öne çıkanlar:

  • Mobil çalışan ihtiyaçları
  • Çelik kat imalatı
  • Starbucks Köşesi
  • İç Sirkülasyon Merdiveni