< Tüm Projeleri İncele

Ferrero

4,000 m2
Büyük Ofis Binası Balmumcu

Ferrero’nun Fulya ofislerinin Balmumcu’da müstakil bir binaya taşınma projesi kapsamında TIME Planlama, Tasarım, Uygulama ve Taşınma dönemlerini kapsayan Proje Yönetim Hizmetlerini sağlamıştır. Proje sonunda tüm binanın tek kullanıcısı olan Ferrero kafeterya, toplantı katı ve ofis alanlarının bulunduğu yeni ofise taşınmıştır.

“Time, gerçekleştirdiğimiz Fit out projesinde, projenin ilk gününden son güne kadar dinamizmi ve kararlılığı ile bizlere ciddi bir katma değer sağladı. Ferrero 'nun şirket kültürüne de uygun bir şekilde, bir iş ortağının ötesine geçerek bizimle birlikte projemizi sahiplendiler. İnşaat süreçlerinden tedarikçi seçimine, bütçe ve zaman yönetimine kadar projenin tüm isterlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiler. Gösterdikleri özen ve değerli katkıları için Time ekibine sonsuz teşekkürler.”

Kaan ERDEN IT Servis Yöneticisi / Kıdemli Proje Yöneticisi

Proje Hakkında

Geleneksel çok katlı bir ofis binasının belli katlarında faaliyet gösteren Ferrero, iş yerini Balmumcu'da bulunan bağımsız bir binaya taşıma kararı aldı. İnşaatı tamamlandıktan hemen sonra kiralanan bina, ortak alanları tamamlanmış şap-sıva şartlarında teslim alındı. Proje toplam 4.000 metrekarelik bir alanı kapsamaktaydı. Tüm iş birimleri tipik katlarda yer alırken, ortak kullanım alanları dikey trafiği azaltmak amacıyla binanın en üst ve en alt katlarına yerleştirildi. Tüm gün boyunca yemek servisi sağlayan veren kafeterya, toplantı ve ortaklaşa çalışma ihtiyacını da karşılayan ofis-kafe konseptinin iyi bir örneği olarak tasarlandı.

Departmanların etkin bir biçimde birden fazla kata dağılarak iş süreçlerini destekleyen bir konuma gelmesi isteği, tasarım aşamasında pek çok unsurun dikkate alınmasını gerektirdi. Bütün katlara mini mutfak, vestiyer, kilitli dolaplar ve tuvaletler gibi destekleyici imkanlar yerleştirildi. Tüm ziyaretçilerin zemin kattaki ana resepsiyondan bir kat aşağı toplantı odalarına yönlendirilmesi sağlandı. Tüm katta farklı büyüklük ve konseptlerle tasarlanmış toplantı odaları yer aldı. Sadece Ferrero’ya ait olan binada, tesis yönetim planlaması ve güvenlik sistemleri de proje kapsamına dahil edildi. 

Ferrero’nun yeni ofisine taşınması, belirlenen süre ve bütçe içinde başarıyla gerçekleşti. Özellikle monitör taşıyıcılı ergonomik mobilya düzenlemeleri ve farklı katlara yerleştirilmiş dinlenme alanları çalışanların büyük beğenisini kazandı. En üst katta bulunan teraslı ana kafeterya ile çalışanların boğazın eşsiz manzarasının tadına varılmasını sağladı. Çalışanlar ziyaretçilerini yüksek teknolojiyle donatılmış toplantı odalarında ağırlamaya başladı. Ferrero, geçmişte süreç verimliliklerini arttıran global standartlara uygun bir altyapıya sahip oldu.


Öne çıkanlar:

  • Kafeterya 
  • Toplantı odası rezervasyon sistemi
  • Peyzaj
  • Ofis içi reklam ve iletişim işler
  • Monitör kolları