< Tüm Projeleri İncele

BAT Lojistik Merkezi

8,000 m2
Güneşli

BAT Avrupa ve Asya Dağıtım Merkezlerinin taşınması ve optimizasyonu kapsamında TIME; hem tasarım hem de proje yönetim hizmetlerini sağlamıştır. Proje kapsamında farklı bir kullanıma sahip olan bina giriş, çıkış ve dikey ulaşım ihtiyaçları gözetilerek tekrar düzenlenmiştir.

“Time, müteahhit seçiminden ofisteki ilk çalışma gününe kadar 
tüm süreçte, bir proje yönetimi firmasından beklenenlerin çok üstüne çıkarak malzeme seçimi, uygulamalar, fiyat-kalite dengesi gibi pek çok alanda projenin kalite beklentilerinin ve çıktılarının artırılmasını sağladı.”

KADİR İŞCAN Procurement Business Manager

Proje Hakkında

BAT, İstanbul Avrupa yakasında bulunan mevcut dağıtım tesisinin yerini değiştirmeye karar verdi ve eskiden tekstil fabrikası olarak kullanılan bir binayı kiraladı. Binanın %70'inin BAT tarafından kullanılması ve büyük kamyonlar fabrikadan mal transfer ederken küçük kamyonetlerin de işlenmiş kutuları planlanan güzergahlara ulaştırması planlanıyordu. Tesis, 5.000 metrekare depolama, 2.000 metrekare ofis alanı ve 
1.000 metrekare otopark ve depo alanları olmak üzere toplam 
8.000 metrekarelik bir alandan oluşuyordu.

Proje kapsamında bütün alanların tasarımı, tır yanaşma alanı ile başlayan ve küçük ticari araçların nihai satıcıya doğru yola çıkacağı son aşamaya gelene kadar tüm işlemler dikkate alınarak yapıldı. Dikey sirkülasyonu sağlamak üzere biri sadece yük taşımak üzere iki asansör kuruldu. Yasak alanlar ise iş biriminin gereksinimleri ve mülk sahibinin kullandığı bölgelere göre tasarlandı.

Yeni dağıtım merkezi sadece operasyon maliyetlerinde tasarruf sağlamakla kalmadı, aynı zamanda yeni bir tasarım ve akışıyla iş süreçlerinin geliştirilmesini de sağladı. Ofis alanları ve dinlenme alanları geliştirilerek ofisin yeni standartlarının da gelişimi sağlandı. Bina içinde yaratılan yüksek kapasiteli bir seminer salonu eğitim ihtiyaçlarına ihtiyaç verecek şekilde tasarlandı.


Öne çıkanlar:

  • Dağıtım Merkezi
  • Tır yanaşma alanları
  • Depo içi elleçleme mahalleri