< Tüm Projeleri İncele

BAT

4,260 m2
Orjin Maslak

British American Tobacco (BAT), 2008 yılından beri Maslak'ta, B sınıfı, 6 katlı dikey bir binaya yayılmış iş yerinde faaliyet göstermekteydi.

“Time, tam adına uygun biçimde, projemizin zamanında ve en yüksek kaliteyle bitmesini sağladı. Bizim taleplerimizle inşaat süreçlerinin gerçeklerini çok iyi birleştirdi ve tüm paydaşları olağanüstü yönetti. Proje yönetimi, bilgi ve becerisini, son derece düzgün bir müşteri yönetimi ve daha da önemlisi doğru bir tedarikçi yönetimiyle birleştirerek mükemmel bir iş çıkardı.”

GÖKHAN BİLGİÇ Genel Müdür

Proje Hakkında

British American Tobacco (BAT), 2008 yılından beri Maslak’ta, B sınıfı bir binada 6 kata yayılan ofis alanında faaliyet göstermekteydi. Ofis alanlarındaki iletişimi, etkileşimi, teknolojik altyapıyı ve dolayısıyla çalışan memnuniyetini arttırmayı hedefleyen şirket; Maslak Orjin Binasına taşınmaya karar verdi. Yatay yerleşim düzeni benimsenen ve toplam 4.260 metrekareden oluşan projede, her biri 2.130 metrekare olan 2 kat birbirine iç sirkülasyon merdiveni ile bağlandı.

Proje kapsamında planlama, tasarım ve inşaat aşamalarının tümü 24 hafta gibi kısa bir sürede tamamlandı. Proje kullanıcı ihtiyaçlarına göre planlandı ve çalışanların katılımı sağlanarak tamamlandı. BAT Türkiye Ofisi ‘en iyi uygulamaları barındıran bir ofis alanı’ olmak hedefiyle tasarlandı ve hazırlandı. Ofis alanı BAT Türkiye’nin ihtiyaçları ve beklentilerini karşılayacak en yüksek teknolojiye sahip ses ve görüntü sistemleri, elektrik ve mekanik otomasyon ve özel olarak tasarlanan mobilyalarla donatıldı. BAT yöneticileri ve çalışanlarının projedeki katılımlarını sağlamak, çalışanların ihtiyaç ve taleplerini tespit etmek üzere atölye çalışmaları ve düzenli olarak proje toplantıları gerçekleştirildi. Tasarım ve uygulamada LEED sertifika gereklilikleri ile uyumlu malzeme ve sistemlerin seçilmesine özen gösterildi. Mükemmele ulaşmak hedefiyle tasarlanan ve hazırlanan ofis alanı, proje sponsorunun istek ve beklentilerini karşılamak üzere en son teknolojiye sahip ses ve görüntü sistemleri, elektrik ve mekanik otomasyon ve özel olarak tasarlanan mobilyalarla donatıldı. BAT yöneticileri ve çalışanlarının projedeki katılımlarını en üst düzeye çıkarmak amacıyla çalışanların ihtiyaç ve taleplerini tespit etmek üzere atölye çalışmaları ve düzenli olarak proje toplantıları gerçekleştirildi. Tasarımda, birinci sınıf kaplama malzemeleri ve büyük çaplı doğrama çözümleri tercih edildi.

BAT Türkiye ofisi, belirlenen süre zarfında, onaylanan bütçe dahilinde ve tasarlanan kapsamda tamamlandı. Ofis, “Office Snapshot” tarafından “2017 yılının en iyileri” listesinde 13. en iyi ofis olarak seçildi ve “LEED Platinum Sertifikasına” layık görüldü.

Bireysel çalışma, dinlenme ve ortak çalışma imkanlarını bir arada sunan ofis alanı ergonomik monitör kolları, dizüstü bilgisayar platformları, oda rezervasyon sistemleri, kablosuz sunum sistemleri ve anlık toplantı alanlarıyla toplam 220 çalışma istasyonundan oluşuyor.


Öne çıkanlar:

• Geniş Kat Planı

• Yatay çalışma düzeni

• Yüksek teknoloji Ses ve Görüntü sistemleri

• Elektrik ve mekanik Sistem Otomasyonu

• Yemek servisi yapılan kafeterya

• İç sirkülasyon merdiveni

• Dikey bahçe

• Ofis için görsel tasarım

• Tasarım ve inşaat satınalma modeli

• Peyzaj