< Tüm Projeleri İncele

AIG/Gulf Sigorta

2,400 m2
Akkom Plaza

AIG/Gulf Sigorta’nın Orjin Plaza’dan Akkom Plaza’ya taşınma kapsamında Planlama, Tasarım, Uygulama ve Taşınma dönemlerini kapsayan Proje Yönetim Hizmetlerini sağlamıştır. Proje de yakın zamanda inşaatı yapılan bir ofisin taşınması söz konusu olduğu için detaylı değer mühendisliği yağılmış ve uygun tüm ekipman ve malzemeler yeni ofise kullanılmak üzere taşınmıştır.

Proje Hakkında

AIG, Orjin Plaza'da yüksek kalite de mobilya ve kaplama malzemeleriyle döşenmiş ofisine 3 yıl önce taşınmıştı. Gulf Sigorta tarafından satın alındıktan sonra iş yerinin, Anadolu yakasında bulunan Ümraniye Akkom Plaza'ya taşınmasına karar verildi. Firma, daha önce ING Bank tarafından kullanılmış olan 2 katı; hem mevcut ofisindeki hem de yeni kiralanan alandaki malzemelerle iyi bir değer mühendisliği çalışması ile yeniden oluşturmayı hedeflemekteydi.

Yeni ofis, birleşen iki şirketin üst yönetimi ile birlikte; tasarım, inşaat ve taşınma değer mühendisliği çalışmaları önceliklendirilerek yapıldı. Mevcut malzemelerin envanteri çıkartıldı ve taşınabilir tüm mobilyalar kararlaştırılan 3 günlük taşınma süresi içinde taşındı. Tasarım ve uygulama işlerinin ana yüklenicisi düzenlenen bir tasarım yarışması sonunda belirlendi.

Gulf Sigorta, Akkom Plaza'ya belirlenen süre içerisinde taşındı ve kapsamlı planlama sayesinde hedeflenen bütçe içinde kaldı. Mevcut bütün mobilyalar ve aydınlatma armatürlerinin yeni ofise taşınması ve kurulumları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.


Öne çıkanlar:

  • Kiralanan alan dekorasyon kullanımı
  • Mobilya taşınması
  • Mevcut ofis dekorasyonunun değer mühendisliği